Najnowszy

Potwierdzone szkolenia i konferencje

Uprzejmie zapraszamy I Menedżerów do wyboru jednego z potwierdzonych już terminów kursów: Dyplomacja i takty w trudnych sytuacjach - wyjazdowy cykl weekendowy, hotel „Pod Reglami” w Polań

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla instytucji niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia niedochodowe prowadzą niezwykle interesujące projekty i zatrudniają do nich pełnych energii działaczy, to doskwiera im brak profesjonalnego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne warsztaty z kilku dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak i pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. zaprzyjaźniony hotel czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

motywowanie wolontariuszy

planowanie zadań 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można zawsze. Jednak trenerzy nie gwarantują ufundowania kursu wszystkim chętnym. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym okresie miejsc i poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – komentuje Adam Pasternak, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy kampanie staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w małych i amatorskich instytucjach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: